Schodisko bez opory je nezodpovedný hazard


Pravdepodobne, vlastne určite sme si mali možnosť všimnúť, ako sa z dnešných budov vytrácajú staré a ťažké betónové schody. Nie, žeby  schody z budov vymizli, to by bolo predsa nadmieru nebezpečné a v mnohých prípadoch by to nemalo logiku, ale sú nahradené modernejšou a sympatickejšou alternatívou, ktorá navyše dobre ukáže.

nerezové zábradlí

  • Tento nový, ale vlastne už niekoľko rokov overený moderný trend v podobe ľahkých a prakticky inštalovateľných schodísk má podobu kovového materiálu.

Tento trend čo najmenej náročnej inštalácie však v niektorých prípadoch ide priam do extrému a to z dôvodu, že niektoré domácnosti, podniky a konštruktéri zvolia typ schodiska, ktoré nemá zábradlie!
No myslím si, že aj módne novinky, inovácia a praktickejší spôsob architektúry by mali mať svoju mieru v ohľade na bezpečnosť svojich zákazníkov a logicky, zábradlie je predsa dôležitým bezpečnostným prvkom každej domácnosti nevraviac o tom, že schody využívajú aj malé deti, ktoré sú ešte v mnohých prípadoch neopatrné a správajú sa ako odtrhnuté z reťaze. Zábradlie je základ každej bezpečnej domácnosti či firemnej budovy!

  • Pokiaľ hľadáte v tomto smere kvalitnú voľbu, na akú sa môžete spoľahnúť a navyše bude skvelým dizajnovým a estetickým doplnkom, máte na výber možnosť, akou sú nerezove zabradlia.

obchodní dům
Zábradlie nám poskytuje oporu pri chôdzi a je veľmi dôležité pri dlhých schodiskách a vyšších poschodiach, ale nielen tam. Aj pri menšom schodisku môžeme zle stúpiť, zakopnúť a vyvrtneme si členok. Každopádne to je ten lepší prípad, pád z vyššieho poschodia by mohol mať fatálnejšie následky. Niekedy naozaj stačí okamih, malá nepozornosť,… no pokiaľ máme túto oporu, naše zabezpečenie proti možnému pádu a úrazu je z veľkej časti istené. Nepodceňujme tento doplnok a naše bezpečie!

  • To platí pre interiér, ale aj exteriér nášho pozemku.