Epidémie v histórii ľudstva sa v mnohých prípadoch týkali prijímania kontaminovanej alebo nedostatku čistej pitnej vody, ktoré spôsobovali veľké zdravotné ťažkosti a s tými si ľudia ešte nedokázali poradiť. Dnes už máme rozličné vakcíny, ktoré pomáhajú predchádzať epidémiám veľkých rozmerov, no čistota vody musí byť stále kontrolovaná.

Otočíte kohútikom a voda tečie. Aké je to jednoduché, dostupnosť čistej pitnej vody je v našich podmienkach bežná, ale môže nastať nejaký zvrat v prírode a voda sa kontaminuje nejakými chemickými látkami. To si nemusíme bežnou konzumáciou všimnúť, ale pri dlhodobom užívaní takejto vody nastávajú zdravotné ťažkosti, častokrát aj závažnejšie. Predchádzať tomu treba kontrolou zloženia pitnej vody, to sa dá aj v domácom prostredí.

V kontaminovanej vode sa nedá ani kúpať

Vodu si ľudia v bytoch čerpajú prostredníctvom vodovodu, na dedinách a v obciach ešte existujú studne, ktoré obyvatelia využívajú bežne, tie by mali byť pod kontrolou takisto. Cieľom testov a rozborov vody je zistiť množstvo jednotlivých látok v nej a podľa výsledkov určiť jej vhodnosť na pitie. Ide o kľúčové zistenia, ktoré môžu meranie ph vody Vodaservis v konečnom dôsledku ľuďom aj zachrániť život.

Eshopy ponúkajú možnosť zakúpiť si test na zisťovanie prítomnosti nežiaducich látok vo vode, ukážu množstvo či prítomnosť železa, mangánu, dusičnanov a dusitanov, jej tvrdosť alebo ph, ale aj mnohé iné látky a prvky či mikroorganizmy. Testy sú jednoduché, zvládnete ich aj v domácom prostredí, rozbory vody vykonávajú v laboratóriách odborníci, ktorí majú požadované vybavenie a vedomosti. Na testovanie treba doniesť vzorku vody do niektorého z laboratórií a potom už len čakať na výsledky.

Chemicky nezávadná voda znamená zdravie

Spoľahlivé metódy na zisťovanie prítomnosti jednotlivých nežiaducich látok v pitnej vode zabezpečia možnosť vybrať si len tú najkvalitnejšiu pitnú vodu pre seba či svojich zamestnancov, pretože ak ju pijeme alebo z nej varíme každý deň, nebezpečné látky si po čase vyžiadajú zdravotné ťažkosti rozličného charakteru, takže stále je lacnejšie a jednoduchšie, ale aj menej bolestné predchádzať týmto problémom a svoju vodu nechať otestovať.