Geografický charakter ostrova ovplyvnil vlastnosti morského dna a vďaka nim boli všetky turistické pláže na západnom pobreží. Lanta Yai má niekoľko pohorí po celej dĺžke ostrova. Menšie a nižšie hory (do 250 metrov) sa nachádzajú v severnej polovici a závažnejšie masívy s výškou až 600 metrov – v južnej polovici.

souostroví

Zoznam najlepších pláží Koh Lanta
Podľa môjho osobného, ​​subjektívneho názoru, s plážami na ostrove Koh Lanta, veci nie sú veľmi dobré. Videl som len tri možnosti zo štrnástich, ktoré som nepochybne definoval ako „najlepšie pláže Koh Lanta“, zvyšok súdivoké. Tri najlepšie pláže Koh Lanta sú:

  • Klong Dao
  • Dlhá pláž
  • Klong Ning

V Klong Dao je dobre rozvinutá infraštruktúra a slušný výber bývania na rôznych úrovniach. Dlhá pláž je skutočne najdlhšia pláž na ostrove Lanta Yai a vo väčšine internetových recenzií sa nazýva najlepšia pláž Ko Lanta, s ktorou ja osobne súhlasím. Thajský názov je Phra Ae Beach. Dobrý vstup do vody, veľa prírodného odtieňa, dobre rozvinutá infraštruktúra, blízkosť hlavných dôležitých bodov ostrova (obchody, nemocnica, trh) z neho robí univerzálnu pláž pre všetky druhy rekreácie. Khlong  Ning je dlhá, ale plytká a vstup do mora tu komplikujú skalné sedimenty.
Všetky ostatné pláže Koh Lanta sú buď veľmi špecifické alebo vyžadujú kompromis z vašej strany, ale na špinu si asi nezvyknete.

hladina

Ak sa pozriete na mierku celého ostrova, potom najvyspelejší v tomto pláne je severozápad. Je tu veľký obchod Tesco Lotus a jeho expresná verzia, veľké nemocnice, úrady a dopravné uzly Kanty. To znamená, že si môžete vybrať akúkoľvek pláž, počnúc od móla Saladan Pier a pláže Ao Ko Kwang , a končaic na pláži Klong Hin na severozápade a na Starom Meste na juhovýchode. Pre turistu je dôležité relaxovať na pôvodne dobrej pláži s rozvinutou infraštruktúrou, takže jeho výber je obmedzený na tri pláže: Klong Dao , Long Beach a Klong Ning.