Prvou otázkou, ktorú si položíme je prečo by si mal niekto vyrábať vlastné mydlo?
V obchodoch ich je predsa obrovské množstvo, nie je ani príliš drahé a plní svoju funkciu. Ale to je tak, občas máme jednoducho chuť si niečo vyrobiť sami podľa vlastných predstáv. Taktiež kvalita priemyselne vyrábaných mydiel je sporná a častokrát nie je o nič lepšia, než fast food. Keby aj bola, takéto veci treba obmieňať. Môžme len dúfať že táto zmeska neobsahuje bordel a chémiu.

mýdlo

Pre veľkovýrobu je jednoznačne lepšie a jednoduchšie, menej nákladné nejedinečné mydlo. Lenže vo veľkovýrobách sa z mydla odstraňuje glycerín, za ktorého prítomnosť v mydle by sme boli vďační. V doma vyrobenom mydle je táto látka zachovaná a prináša našej pokožke hydratáciu a vyživenie. Nejde však len o glycerín, priemyselnou výrobou sa odstraňujú aj ďalšie dôležité látky z mydla ako vitamíny a iné. Taktiež v prípade, že vyrábate mydlo zo základných ingrediencií viete tiež presne čo je v ňom a môžete ho prispôsobiť svojim potrebám, resp. potrebám svojej pokožky.

barevné mýdlo

Vaše domáce mydlo bude obsahovať zložky, ktoré si sami vyberiete, bude mať vôňu aká sa vám páči a farbu ktorú chcete, o tvare nehovoriac. Jojobový olej, kokosový olej, levanduľové kvety, med, kozie mlieko, čokoláda, vanilka. Pokiaľ chcete vyrobiť mydlo, ktoré odstraňuje zápachy tak pridajte zvyšky zrniečok mletej už zaliatej kávy. V prípade peelingového mydla doňho pridajte pomletý ovos. Domáca výroba mydla nie je vôbec zložitá, hneď ako získate prax vám dávka mydla nebude trvať viac než hodinu a to aj s celou prípravou.

wellness

Aké máme možnosti máme pre domácu výrobu mydla?
Na túto otázku existuje hneď niekoľko odpovedí, ktoré sa líšia predovšetkým tým, čo si pod procesom výroby mydla každý z nás predstavuje a ďalej, aké mydlo chceme vyrobiť. Domáci mydlári sa delia na dve základné skupiny. Jedny sú kreatívni fanúšikovia a ostatní poctivý výrobcovia až od základu.