Dopriať si oddych po celoročnej práci v rámci dovolenky by malo byť pre každého zamestnaného človeka samozrejmosťou. Načerpá novú energiu do ďalšieho kolotoča pracovných povinností a popritom spozná nové krajiny a ľudí v nich žijúcich. Na svete je mnoho krásnych miest, ktoré obdivujeme iba z fotografií, a pritom je jednoduchšie zájsť do cestovnej kancelárie a niektorý z ponúkaných zájazdov si vybrať.Krásne miesta ostrova.jpg
 
K najkrajším kútom sveta patria aj tieto krajiny:
Maledivy
Maledivy sú súostrovie, ktoré mnohí cestovatelia označujú za najkrajšie miesto našej planéty. Netradičná exotická príroda, čistota a krištáľové lagúny s rozmanitými tropickými farbami vás určite očaria. Podmorský svet priam láka, aby ste ho preskúmali, zblízka videli rybky na koraloch, manty, menšie druhy žraloka, murény, raje, korytnačky, chobotnice či barakudy, to je len časť krásy, ktoré tento svet ticha ponúka. Medzi pozoruhodné miesta, ktoré stoja za návštevu, patria atoly Cococa, Kandooma, Ihuru či Kudarah.
 
Maurícius
Pre každého, kto hľadá čarovnú a luxusnú dovolenku so zážitkami na celý život, odporúčame navštíviť Maurícius – perlu Indického oceána. Ostrov obklopujú koraly, nádherne priezračná voda, nachádzajú sa na ňom vodopády, krátery a zelené pralesy. Vyhľadávanými letoviskami sú Grand Baie,  Flic en Flac a Trou d'Eau Douce či Belle Mare.
 

Thajsko

Thajsko je pre mnohých destináciou snov, pretože sa tam nachádzajú tie najkrajšie miesta v celej juhovýchodnej Ázii. Výborná kuchyňa, nádherné pláže s bielym pieskom a k tomu priezračne čisté more vám dá istotu, že tu prežijete dovolenku snov s neopakovateľnými zážitkami. Thajčania sú večne usmiati milí ľudia, takže získať si srdce každého cestovateľa pre nich nie je ťažké. Pochváliť sa môžu letoviskami ako je Pattaya, Phuket a Ko Samui.Pastviny pri lese.jpg
 

Tanzánia – Zanzibar

Zanzibar sa nachádza v Afrike a je to ostrov, ktorý sa teší obľúbenosti návštevníkov, lebo dokáže očariť svojou neodolateľnosťou. Indický oceán, ktorý ho obmýva, poskytuje výborné podmienky pre šnorchlovanie a potápanie a ani hotely so svojimi službami v kvalite nezaostávajú. Pre cestovateľov sú zaujímavé pláže, kde sa pestuje škorica a klinček. Navštívte niektoré z letovísk Pwani, Jambiani či Nungwi a určite neoľutujete.