Pri stavbe novej budovy sa bezpodmienečne stretnete s pojmom fasády https://lmmont.sk/kategoria-produktu/fasady/. Ich hlavnou funkciou je zachovanie a vylepšenie hodnoty domu, samozrejme aj po funkčnej, aj po estetickej stránke. Ako materiál fasády sa používa často drevo, ktoré dodá domu moderný dizajn. Na výber máte z veľa druhov dreva, od smreka, cez dub až po sibírsky smrekovec. Váš výber by mal závisieť od miesta vášho domu, nakoľko sa pri veterných lokalitách odporúča použiť exotické dreviny a pri lokalitách bez vetra stačia typické stromy, ktoré rastú aj na Slovensku.

unnamed

Ďalším trendom sa stávajú aj tehly, ktoré okrem luxusného vzhľadu ponúkajú aj skvelú izoláciu. Taktiež sú nenáročné na údržbu a aj po desiatkach rokoch budú vyzerať stále ako nové. To sa bohužiaľ o vyššie spomenutej drevenej fasáde povedať nedá.

Ak ste nadšencom modernej škandinávskej architektúry, určite poznáte i hliníkové fasády. Hlinkové fasády sú protipožiarne a okrem toho dokážu udržiavať príjemnú teplotu vnútri domu počas celého roka. Majú aj výborné izolačné vlastnosti, ktoré vám ušetria peniaze.

Twinson-Hlinikove-fasady-Premium

Ak staviate dom v oblasti, kde sa stále niečo búra alebo prerába, nemali by ste zabudnúť ani na fasádu, ktorá je samočistiaca. Je ňou samočistiaca omietka obsahujúca rôzne špeciálne častice. Tie majú za úlohu zabrániť vstupu plesniam či znečisteným časticiam a prachu. Za 25 kilogramov takejto omietky zaplatíte približne 80 eur. Samozrejme, záleží iba na veľkosti stavby, koľko zaplatíte dokopy za celú omietku.

Na trhu sú populárne aj iné typy fasád, medzi ktoré patria aj z keramiky, vláknocementu alebo z kompozitového materiálu. Dnešní predajcovia sa snažia predávať iba fasády, ktoré neohrozujú životné prostredie, čo je obrovskou výhodou. Existuje dokonca aj imitácia dreva omietkou, ktorá sa stáva populárnou. Ak sa rozhodujete medzi viacerými fasádami, nezabudnite si dobre pozrieť parametre každej z nich a určite sa tak vyhnete problémom.