Mať bicykel je pekné. Tento šport je veľmi obľúbeným už od malička. Rodičia učia svoje malé deti bicyklovať sa asi v období troch až piatich rokov  ich života. Spomeňte si na to, ako vás ocko či mamička učili bicyklovať. Najprv ste sa báli, no potom vám to išlo už od ruky. Viete sa bicyklovať doteraz? Ak ste sa bicyklovať naučili, keď ste boli malými deťmi, to sa nezabúda. Vytiahnite svoj bicykel a urobte si okružnú jazdu okolo vášho mesta alebo sa vyberte bicyklovať práve popri rieke. Bicyklovanie sa učíme od mala. Najprv sa bicykľujeme s pomocnými kolieskami. Ak už pochopíme princíp bicykľovania sa, môžeme odstrániť pomocné kolieska.

začiatky bicyklovania

Pomocné činnosti pred bicykľovaním sú napríklad odrážadlá pre deti, trojkolky pre deti alebo iné takéto vozidielka, na ktorých môžu sedieť a jazdiť už deti okolo dvoch rokov. Malými krôčikmi sa aj vaše dieťa prepracuje k väčšiemu bicyklu. Bicyklovanie je radosť. Najprv sa učíme na menších bicykloch, no potom by nám bol bicykel malý, tak potrebujeme väčší. Bicykle sa nechávajú z generácie na generáciu. Neoplatí sa ich predávať, ani vyhadzovať. Ak máte v rodine ďalších potomkov, určite bicykle radšej nechajte im. Aby sa naučili a budú ich potrebovať. Bicykle je možné zakúpiť si v rôznych farebných prevedeniach.

bicyklovanie v starobe

Dievčatá milujú ružové bicykle. Tešia sa, keď je okrem ružovej farby ešte bicykel doplnený o rôzne doplnky, napríklad zvonček, košíček, či sú vyčačkané kolesá na bicykli. Chlapci majú radi čierne alebo modré bicykle. No veľmi pekné sú aj zelené bicykle. Bicykel musí mať vždy poriadne namazanú reťaz. Už väčšina bicyklov má v sebe veľa stupňov na preraďovanie rýchlosti, čím si uľahčujete cestu napríklad do kopca alebo po rovinke. Doba na bicyklovanie nie je ohraničená. Môžete sa bicyklovať od rána do večera. Nie je ohraničená ani vekom. Od troch rokov až do dôchodku sa môžete venovať práve športu, ktorý nazývame bicyklovanie. Vyberte sa na výlet práve svojim bicyklom.