Požiarne uzávery sa v stavebnej terminológii označujú okná a dvere, ktoré musia zabrániť rozšíreniu prípadného požiaru na zákonom stanovený čas. Vyrobené preto musia byť z materiálov, ktoré majú certifikáty z renomovaných inštitúcií v Európe, a teda je možné ich označiť ako protipožiarne.

566421_1

Na trhu je niekoľko firiem, ktoré ponúkajú riešenia týchto uzáverov, pri ktorých hlavným materiálov na ich výrobu je hliník. Zaraďujeme tam okná, dvere, steny či fasády. Pri každom z nich je možné použiť jednoduché, ale aj izolačné zasklenie, takže aj sklá sú odskúšané v skúšobných inštitútoch a majú certifikát, ktorý potvrdzuje ich spoľahlivosť a najvyššiu mieru ochrany pred požiarom. Spoločnosť ALUPROF ponúka tieto konštrukcie už dlhé roky a za ten čas protipoziarne dvere Lmmont.sk ich umiestnili na mnohých stavbách sveta. Vyznačujú sa dizajnovou variabilnosťou a nadčasovosťou, dlhou životnosťou a minimálnymi nákladmi na udržiavanie počas životnosti konštrukcie.

Protipožiarne dvere ponúkajú riešenia celého systému, ktorého súčasťou sú aj mnohé prvky ako napríklad ohňovzdorné vložky. MB-78EI patrí v súčasnosti medzi moderné systémy, z ktorých sa vyrábajú kvalitné a spoľahlivé konštrukcie s požadovanou protipožiarnou odolnosťou.

Vyrábať z nich je možné:

-dvere, ktorých odolnosť je EI15-EI90

-steny s odolnosťou EI15-EI90

-automatické dvere s odolnosťou EI15-EI30

-okná s odolnosťou EI15-EI90

architecture-1834813_1920

Hovoríme o hliníkovej konštrukcii, ktorá je tvorená 3-komorovými profilmi z hliníka s prerušeným tepelným mostom. Stavebná hĺbka konštrukcie je 78mm a tento systém, z ktorého sa vyrábajú protipožiarne dvere, je vybavený ešte množstvom iných prvkov, kam môžeme zaradiť aj špeciálne ohňovzdorné vložky. Tie zaisťujú, že konštrukcie splnia požadovanú požiarnu odolnosť až do triedy EI90.

Zasklenie v konštrukciách je od hrúbky 8 až do 49mm a dovoľujú použiť jednoduché, ale aj izolačné sklá. Všetky súčasti tohto systému majú certifikáty od renomovaných výrobcov a sú maximálne spoľahlivé, čo sa protipožiarnej odolnosti týka.