Pri svojom pobyte nevynechajte námestie.
 

  • Námestie sa volá Benátske.

 taliansko

je známe svojim palácom, z ktorého balkóna Mussolini hovoril k občanom. V súčasnosti sa tu nachádza aj Národné múzeum Palazzo Venezia (Palazzo Venezia) a múzeum voskových figurín Cereta. Otváracie hodiny: denne, okrem pondelka, od 8.30 do 19.30 hod. Lístok stojí  od 6 EUR.
Samozrejme. Že aj tu platia študentské zľavy aj skupinové zľavy. Využijete ich. Ušetríte tak.
 

  • Oltár vlasti

 
Cestou na námestie natrafíte aj na Altare della Patria. Toto je pomník postavený architektom J. Saconnym  z dôvodu výročia  zjednotenia Talianska. Prvýkrát bol otvorený v roku 1911, jeho výstavba trvala 26 rokov. V strede pamätníka stojí pomník Viktora Emanuela II.z bronzu. K oltáru môžete prejsť širokým schodiskom. Výťahom za  10 EUR sa dostanete hore , kde môžete obdivovať nádherný výhľad na mesto .Urobiť fotografie a mať tak fantastickú pamiatku z tohto naozaj nezabudnuteľného a očarujúceho miesta.
 

  • Monte Capitolino

 
Hlavnými atrakciami v tomto krásnom  mieste sú schody  svetoznámeho Michelangela, ktoré sú nádherne zdobené sochami statných levov, ktoré priniesli z egyptského chrámu bohyne Isis, rovnako ako majestátne sochy z Divadla Pompeje. V centrálnej časti námestia je socha Marka Aurelia.
Tu môžete navštíviť hneď tri paláce s múzeami v Capitoline a pozrieť sa na pôvodnú sochu vlčice,  náhradnej matky  Remy a Romulusu, ktoré sú stvárnením a symbolom slávnej legendy o pôvode Ríma. Nenechajte sa zamieňať podobnou sochou pri vchode do múzea, pretože táto je to len kópia. Otváracie hodiny múzea: denne od 9.30 do 19.30, cena vstupenky býva rôzna- sú tu aj časti múzeá, ktoré možno navštíviť zadarmo.

itálie
 
Potom si sadnite- dajte si pravú taliansku pizzu . Kde inde by ste si ju mali vychutnávať, keď nie tu- v Taliansku. Zapijete ju pohárom talianskeho vínka či kávičkou, ktorú si určite zamilujete. Aj toto sú veci, kvôli ktorým sa práve do Ríma oplatí veru priletieť na pár dni.