Existujú prípady a nie je ich málo, v ktorých obchodná spoločnosť nedisponuje svojou nehnuteľnosťou, ktorú by bolo možné zaregistrovať ako firemné sídlo do Obchodného registra. V takomto prípade podnikatelia nemusia okamžite hľadať drahé kancelárske priestory na prenájom. Pokiaľ však túžia po lukratívnej adrese a pritom potrebujú zúžiť rozpočet, najlepšie pre nich bude virtualne sidlo bratislava. Za nízke mesačné poplatky, s minimálnymi nákladmi za prevádzku a s poskytnutím anonymity. Takéto sídlo môžu následne podnikatelia zapísať do Obchodného registra ako oficiálne sídlo svojej firmy.

Peniaze, mince, dom

Povedzme si na rovinu, že v dnešnej dobe sú ceny za kúpu ale aj prenájom nehnuteľností skutočne vysoké a pre niektorých podnikateľov proste nedostupné (hlavne pre tých začínajúcich s obmedzeným finančným rozpočtom). V takomto prípade sa dajú za nízky mesačný poplatok využiť služby virtuálneho sídla/kancelárie.

Je výhoda, že podľa zákona zaregistrovaným firemným sídlom nemusí byť v priestor, v ktorom sa konkrétne podnikateľská činnosť vykonáva. Je však potrebné uviesť nejakú registračnú adresu, na ktorej by vás vedeli kontaktovať obchodní partneri a štátne inštitúcie, resp. o adresu, kam by vám takisto mohla chodiť firemná pošta. A presne túto úlohu môže plniť virtuálna kancelária- sekretariát na nejakej lukratívnej adrese (najčastejšie v Bratislave). Práve sem vám môže chodiť firemná pošta, táto sa tu bude prijímať a následne vám ju prefotenú pošlú na mail. V prípade návštevy obchodných partnerov je možné prenajať si od poskytovateľov sídla aj konferenčnú miestnosť.

Kancelária, stoličky

Túto lacnú možnosť môžu využiť napríklad prevádzkovatelia internetových obchodov, programátori, grafici, copywriteri a mnohí iní, ktorí k prevádzke nepotrebujú svoje vlastné kancelárske priestory.

  • S virtuálnym sídlom si totiž nekupujete priestory, ale lukratívnu adresu s doplnkovými korešpondenčnými službami.