Klasické športy sú nám všetkým dobre známe – hokej, tenis, loptové športy, plávanie, lyžovanie, silové športy…dá sa menovať do nekonečna. Medzi športy vykonávané hlavou patrí bezpochyby šach, ktorý má takisto vo športovom priemysle svoje čestné miesto. Ale čo tie ostatné, zvláštne druhy športov, o ktorých veľa z nás ani nevie že existujú? Poďme sa spolu na nejaké pozrieť.

večerný basketbal

  1. Podvodný hokej – čiže klasický hokej, ktorý sa hrá pod vodou. Princíp je rovnaký ako pri ľadovom hokeji, akurát hráči musia mať vo výbave nielen kondičku ale aj objem pľúc. K pomôckam totiž nepatrí kyslíková bomba, ale obyčajný šnorchel a potápačské okuliare.
  2. Sedliacke hry – ako alternatíva olympijských hier. Každoročne naberajú na popularite a ich hlavnými disciplínami sú hod podkovou, hod toaletnou doskou, vypľúvanie semiačok, skákanie do jamy plnej blata.
  3. Extrémne žehlenie – druh „športu“, ktorý skutočne stojí za zamyslenie. Zoberiete si žehliacu dosku na nejaké nebezpečné miesto a tam si vyžehlíte čo potrebujete. Mali by ste mať super pocit z outdoorovej aktivity a vybavenej povinnosti.
  4. Súťaž v grimasách – áno, naozaj aj takáto súťaž existuje. Tu vysvetlenie potrebné asi nie je.
  5. Nosenie manželky – obľúbený vtipný šport severanov. Je potrebné preniesť vlastnú manželku cez náročný terén rôznymi spôsobmi. Manželka nesmie vážiť menej ako 49 kg a hádajte čo je odmenou pre víťaza? Pivo. Vo váhe svojej manželky.
  6. Lákanie dážďoviek – áno, aj to je šport. Súťažiaci má pridelený kúsok zeme, z ktorého musí rôznymi spôsobmi vylákať, resp. vytiahnuť čo najviac dážďoviek. Ak by ste si mysleli, že je to taký nejaký smiešny šport, tak ani náhodou. Pravidlá má preložené vo viac ako 20-tich jazykoch.
  7. Sedenie na mraveniskách – myslené doslova a do písmena. Holým zadkom. Kto vydrží najdlhšie, vyhráva.
  8. Fretka v nohaviciach – názov takisto hovorí jasne. Ak vydržíte s ustrašenou a hryzúcou fretkou v nohaviciach čo najdlhšie, vyhrali ste.

schovaná fretka

Dali by ste sa na niečo z toho nahovoriť?