Amazon poslal list vybranému počtu izraelských maloobchodníkov, ktorí ich vyzvali, aby sa pripojili k svojmu miestnemu distribučnému programu, ktorý umožňuje firmám používať svoj súčasný predajný účet Amazon.com na plnenie objednávok priamo zákazníkom v Izraeli, a to pomocou miestnych inventárov.oblečení.jpg
 
„Táto nová služba je pozitívnym doplnkom k súčasným skúsenostiam s nákupom pre izraelských zákazníkov a poskytuje im rýchlejší a lacnejší spôsob dodania, pričom zároveň ponúka skvelú príležitosť pre miestne, izraelské podniky.
 
Skupina Azrieli Group, ktorá vlastní 13 nákupných centier v Izraeli, klesla o 1% v Tel Avive v stredu po tom, čo v utorok utratila 3,4 percenta. Obchodník Fox bol o 1,5 percenta nižší po takmer 10 percentnom poklese v utorok.
 
Existujú rozsiahle špekulácie v izraelských médiách, že Amazon plánuje expandovať ďalej do krajiny otvorením miestneho centra plnenia, pretože mnohí Izraelčania si už objednali z miest v Spojených štátoch, Británii a Nemecku.
 
S vysokými životnými nákladmi sa stránky stali v Izraeli stále populárnejšími, pretože objednávky pod 75 USD (60 €) sú oslobodené od daní, zatiaľ čo objednávky do výšky 500 EUR sú oslobodené od colných daní.
 
Noviny tiež uviedli, že začal vyvíjať miestnu webovú stránku v hebrejčine a hľadal prekladateľov a redaktorov, ktorí sa špecializujú na preklad z hebrejčiny do angličtiny.nákupní košík.jpg
 
Spoločnosť v liste Reuters uviedla, že zákazníci mimo Spojených štátov amerických budú môcť nakupovať produkty od izraelských dodávateľov, keď umožnia miestnu dodávku.
 
Ilanit Scherf, vedúci výskumu v maklérstve Psagot, povedal, že malé podniky by mali mať prospech, pretože platforma spoločnosti ich stavia na mapu, dáva im širšiu marketingovú základňu a schopnosť osloviť zákazníkov, ktorých nemohli v minulosti dosiahnuť kvôli vysokým nákladom na nákupy.