1.Maďarsko ponúka najväčšie termálne jazero v Európe nazývané Hevíz. Teplota vody v jazere nadobúda hodnotu až 36 stupňov v lete a 24-26 stupňov v zimných mesiacoch, takže ak si obľúbencom kúpania, ani zima ťa nemôže zastaviť.
Jazero je len jedným z viacerých atrakcií, ktoré ponúka Maďarsko. Ak nemáš strach z jaskýň, môžeš zažiť kúpanie priamo v jaskynnom systéme a to v meste Miškovec. Vodný labyrint, cestičky, vodopády, masážne sprchy a zákutia s bazénmi v útrobách skál dodajú vášmu telu dostatok oddychu. Najväčšie jazero v strednej Európe, Balaton ,je pravým miestom na dovolenku. Taktiež je prezývané ako maďarské more a každý rok v júli sa pri ňom koná elektornický festival s názvom Balaton Sound.
 maďarsko.jpg
2.Ukrajinské mŕtve more, ružové jazero alebo Lemurijské jazero sa nachádza na rozhraní Ukrajiny a Krymskej republiky. Jeho sfarbenie je spôsobené vysokou koncentráciou síry, salinitou až 35% a množstvom ďalších minerálov. Je naštevované hlavne pre jeho terapeutické účinky, no turistov zaújme hlavne svojím ružovým sfarbením. Ak budete blízko mesta Klevan, určite navštívte Tunel lásky. Ten vznikol zrastením stromov po okrajoch starej nefunkčnej železnice a dosahuje dĺžku až tri kilometre. Hovorí sa, že ak si v tuneli budete niečo želať a vaša láska je úprimná, splní sa vám to.
 
3.Rakúsko je Slovákom pomerne známe, keďže tam väčšina z nás chodí nakupovať. Módny outletový komplex Parndorf je vzdialený len 30 minút od Viedne a 20 minút od Bratislavy. Rakúsky Karibik alebo Klagenfurt am Wörthersee s jazerom Wörthersee láka nie len vodou, ktorá dosahuje teplotu 27 stupňov ale aj akciami ako sú hudobné podujatia alebo športové udalosti. V okolí jazera sa týči najvyššia drevená vyhliadková veža na svete – Pyramidenkogel a taktiež hrad Hochosterwitz.
 eřeka.jpg
4.Poľsko je krajina bohatá na jazerá. No počuli ste už o ostrove Usedom? Tento ostrov je rozdelený medzi Poľsko a Nemecko. Kúpanie sa v Baltickom mori nebude až také teplé, no môžete sa pokochať krásnou prírodou naokolo a určite vás zaújme aj mólo Zinnowitz. Slowinský národný park pripomína Saharu, no aj keď sa na prvý pohľad zdá že je to púšť, nie je tomu tak. Okrem piesku tu nájdete aj jazerá, lúky, bažiny a lesy.