Na najnovšej verzii spolupracovala spoločnosť Google so Svetovou zdravotníckou organizáciou a Americkou Srdcovou asociáciou (American Heart Association).
Za najobľúbenejšiu novinku používatelia označujú funkciu „Move Minutes“. Tá vás motivuje k pohybu prostredníctvom zbierania bodov s označením „Heart Points“. Aplikácia vás odmení za akúkoľvek pohybovú aktivitu, ktorá podporuje činnosť srdca. Počíta sa chôdza po schodoch, beh, cyklistika, plávanie, alebo kondičný tréning. Samozrejme sa celkovo zmenil i celý dizajn aplikácie.
Či vyhovuje práve vám, zistíte najlepšie tak, že ju vyskúšate. Bezplatne si ju môžete stiahnuť na Google Play. Dobrou správou je, že ide o pomerne jednoduchú aplikáciu.

mobil

História Google fit

Aplikácia Google fit uzrela svetlo sveta ešte v roku 2014. Spoločnosť Google takto reagovala na vtedajšiu novinku spoločnosti Apple- Apple HealthKit. Aplikácia z dielne Google, bola zameraná na zhromažďovanie údajov z ostatných športových aplikácií v zariadení. Mohli ste si tu prezrieť súhrnné údaje o svojich spálených kalóriách, či prejdených kilometroch.
Približne o rok neskôr prišla prvá „prerábka“ aplikácie. Mohli ste cez ňu sledovať svoje každodenné aktivity ako napríklad dĺžku spánku, jazdu na bicykli, alebo počet vykonaných cvikov, v reálnom čase. V kombinácií s hodinkami Android Wear, aplikácia automaticky zaznamenala sed- ľah, drepy a kliky. A to aj v tom prípade, že ste sa zohli kvôli zaviazaniu šnúrok na topánkach.
V roku 2016 prišla ďalšia aktualizácia. Okrem zmeny dizajnu, pribudli aj nové funkcie. Vzhľad sa stal pestrejší a farebnejší. Z funkcií to bol napríklad nový spôsob nastavovania vlastných cieľov. Na rozdiel od predchádzajúcej verzie ste si mohli určovať samostatné ciele v konkrétnych pohybových aktivitách.
Od tejto aktualizácie neprišlo nič nové až do tohto roka.

sport

Na čo slúžia športové aplikácie
Športové aplikácie slúžia aktívnym ľuďom, alebo naopak tým, ktorý potrebujú k pohybu nejakú tú motiváciu. Okrem základných, ktoré počítajú kroky, prejdené kilometre, alebo počet prejdených schodov, existujú i omnoho prepracovanejšie aplikácie.
Niekedy ľudia platili osobných trénerov, alebo výživových poradcov. Dnes vám postačí telefón a aplikácia. Po zadaní osobných parametrov (vek, váha, atď.), aplikácia dokáže vypočítať aký presný pohyb potrebujete na zhodenie piatich kíl hmotnosti. Niektoré dokážu dokonca vypočítať koľko spánku potrebujete na to, aby ste boli počas dňa v psychickej pohode. O pozitívnom prínose športových aplikácií, teda nemôžeme pochybovať.