Z jednosmerného 12V alebo 24V napätia sa dá spraviť klasické striedavé napätie 230V, ktoré je typické pre zásuvky v našich domácnostiach. Prečo ale zmieňujeme tento fakt?

Pretože sme sa určite už niekoľkokrát ocitli v situácii, kedy sme pri sebe nemali vhodnú elektrickú zásuvku, respektíve vhodné napätie, ktorým by sme dokázali pustiť do prevádzky bežné spotrebiče. Nachádzali sme sa na miestach mimo našej komfortnej zóny a z hľadiska zdrojov elektriny sme mali po ruke len tie s jednosmerných napätím. A práve v takejto situácii pomôže menic napatia 12v 220v. Použiť sa dajú v aute, karavane, kamióne, či dokonca na lodiach. Vždy budete mať so sebou spoľahlivý elektrický zdroj, vďaka čomu budete môcť využívať široké spektrum rôznych spotrebičov, nech ste kdekoľvek.

elektická zásuvka, predlžovacia zásuvka

Meniče využijete všade tam, kde chcete zapojiť do prevádzky bežné AC sieťové spotrebiče ako napríklad: Notebook, televízor, video, ale tiež praktické veci ako rýchlovarnú kanvicu a varič, rôzne elektrické náradie, svietidlá, mikrovlnku, chladničku,… a mnohé iné, ktoré vám mimo domova poskytnú nielen zábavu, ale tiež praktické využitie. A to aj v prípade, ak idete na niekoľko dní z domu a nechcete sa pripraviť o komfort, aký vám pravidelne poskytujú spotrebiče rôzneho druhu. Vďaka meničom vám vlastne vznikne klasický zdroj elektrickej energie, aký vám poskytujú zásuvky v domácnostiach. S ich využitím si preto môžeme spojiť X efektívnych riešení.

jazero, chata, príroda

  • Na záver si ešte môžeme zhrnúť, kde takýto striedač reálne využijeme.

A mnohé modelové situácie si už zrejme viete predstaviť aj sami. Funkčným spôsobom poslúžia pri kempovaní, tiež napríklad na chate alebo v chalupe a skrátka na všetkých akciách, kde nebudete mať po ruke zdroj striedavého napätia. V súčasnosti sa využívajú takisto v solárnych elektrárňach umiestnených na ostrove.