Pokiaľ Vás prepadla pred letná horúčka kde a ako stráviť tohtoročnú dovolenku mám pre Vás skvelý typ kam zájsť. Toto navonok pokojné mestečko v sebe skrýva mnoho zaujímavého. Mestečko je veľmi malé a všade sa pokojne dostanete pešo. Dokonca nedisponuje ani hromadnou dopravou avšak sú k dispozícii autobusové linky a taxi služba. Taktiež sem nevedie ani železnica a dostať sa sem je veľmi zložité. Ale ak už sa sem dostanete stojí to za to.

moře

Mnohých turistov sem láka kultový film Žandár zo Saint Tropez. Žandárska stanica síce už nefunguje ale onedlho sa premení na múzeum miestnej kinematografie a taktiež budovu slávneho predstaviteľa filmu.
V letnej sezóne sa toto kľudné mestečko zmení na veľmi rušné a to hlavne vďaka tomu, že sa tu pravidelne stretávajú rôzny filmári, umelci, skladatelia, herci a pri šťastí môžete hockde na ulici stretnúť rôzne celebrity.

Keď Vás čo len trošku zaujímajú jachty, alebo by ste si jednoducho len chceli nejaké pozrieť, každý rok na konci septembra sa tu konajú preteky jácht. V tejto súťaži môžete vidieť aj 50m jachty. Provensálsko je taktiež známe pre svoje slávne vinice a odrody kvalitných vín.
Ak Vás skôr zaujíma niečo z histórie dobrým tipom je zájsť si do Námorného múzea, ktoré je venované vylodeniu spojencov v roku 1944. Neďaleko prístavu sa nachádza aj niekdajšia kaplnka zo 16. storočia kde môžete nájsť zbierku moderného umenia.

západ slunce

Keď sa do Saint Tropez vyberiete mimo sezónu môžete si vychutnať z plnej chuti pokojnú atmosféru mestečka. Ak máte radi nakupovanie v historických uličkách na Vás čakajú rôzne módne obchody, ak sa ich rozhodnete navštíviť uistite sa či je Vaša peňaženka dostatočne naplnená.
Ak ste nočný vták tak aj pre Vás sa tu nájde zábava. Po zotmení sa mesto zmení z pokojného na veľmi rušné. Centrum barov a zábavných podnikov sa nachádza samozrejme pri pláži. Najznámejším barom je Las Caves du Roy. Vstup je síce zdarma ale ceny drinkov sa pohybujú od 18eur za drink.