Strana Smer sa v posledné dni neteší práve dôvere či popularite zo strany spoločnosti i napriek tomu, že je v podstate stále pri moci. Možno aj to je silným impulzom pre stranu SNS a jej predsedu Andreja Danka, ktorý nedávno prišiel s pár návrhmi, alebo skôr rečami a následnou kritikou. Jeho vízie v podstate nepôsobia absurdne, financie chce prerozdeliť na tie časti ekonomiky, ktoré by napomohli k budovaniu kvalitnejšieho štátu.

myšlenka

Naznačil, že opozícia minula financie úplne opačným smerom a dokonca neefektívne. Jeho plán tak zahŕňa určité body, aké tu spomeniem. Z mojej strany nepôjde o silenú propagandu či silenú kritiku, len si tu opíšeme určité body z jeho nového návrhu, či skôr rečí. Vopred vravím, že niektoré body pôsobia sympaticky, ale u niektorých cítim zápletku a populizmus. Treba brať na vedomie, že návrhy, plány a následné realizovanie do praxe sa môžu líšiť, alebo v niektorých prípadoch realizovanie nemusí prísť.

• Spomenul financovanie dôchodcov. Určite zaujímavá téma, po krásnom úvode ale prišlo z Dankovej strany vyjadrenie, že dôchodok by sa mohol zvýšiť iba o nepodstatnú časť, vraj by sa mohol navýšiť iba o čiastku, aká by bola neefektívna a tak chce zvoliť inú cestu- dôchodcom financovať lístky do kúpeľov.
• Vravel o možnom a údajne reálne dosiahnuteľnom rozdelení financií medzi 40 000 žiakov nastupujúci do prvej triedy na ZŠ, ktorým by štát dokázal financovať pomôcky do 100 euro na osobu.

mapa

• Spomenul vyššie mzdy pre vojakov, vyšší plat pre zdravotné sestry.
• V zápätí na to skritizoval, že od roku 89 sa nemyslí na investície do železníc, MHD, diaľníc a ani na služby spojené s letectvom. Jedným dychom však medzi rečou spomenul, že štát na tieto veci nemá finančné prostriedky ani dnes. Z toho nezabudol obviniť opozíciu, liberálov.
• Chcel by navýšiť 13. a 14. plat a viac finančných prostriedkov pre pôdohospodárov.