Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako čo najlepšie a najúčinnejšie ušetriť peniaze? Ak nie, tak vám teda závidím, lebo ja ned tým rozmýšľam vždy, keď miniem svoju výplatu. Naozaj by som bola rada, keby som nemusela nad tým premýšľať, ale čo už. Vždy som bola expert na „neodkladanie“ si peňazí, pretože som vždy všetko minula. Keď mi bolo treba nový gauč, vedela som, že oľutujem to, že som nešetrila. Preto som sedela na tom starom a urputne som premýšľala nad tým, čo s ním urobím. Pozerala som si bazoš a hľadala som nejaké staré, keď mi napadlo, že s tým niečo môžem urobiť.

vzorek

Zmyslela som si, že si miesto nového gauča kúpim poťahové látky a skúsim zrecyklovať to, čo mám. Keď som sa do toho pustila, nečakala som, do čoho idem. Ale začalo ma to tak baviť, že som nerozumela tomu, prečo som sa do toho nepustila už skôr. Naozaj som recyklovala všetko doma, recyklovala som všetko u našich a pokračovala som ďalej, bola som v tom zbehlá a bola som šťastná, že som si to takto vymyslela. Človek by naozaj neveril tomu, ako veľmi dokáže s niečím pracovať, keď chce. No a aby toho nebolo málo, nie je príjemné robiť niečo také, čo môže pomôcť našej planéte?

potahová látka

Je fajn, že mi takýto nápad skrsol v hlave. Hlavne vtedy, keď si uvedomím, že som vždy myslela hlavne na to, aby som ušetrila peniaze. Takže všetko to vyplynulo len z toho, že som nemala dostatok peňazí. Je fajn, že som sa dokázala za to postaviť a aby toho nebolo málo, tým, že som nevyhodila nábytok, som pomohla aj našej planéte. Existuje niečo krajšie a lepšie, ako práve toto? Pretože podľa mňa teda vôbec nie a myslím si, že je to realita, na ktorú sa proste musíme zamerať. Záchrana planéty a vlastne aj záchrana peňazí v našich vlastných peňaženkách. To je proste krása, no nemyslíte si to aj vy? Keď už viete postup, ďalšie veci záležia už len a len na vás.