Vďaka nádhernému a často priehľadnému dizajnu dokážu sklenené inštalácie krásne vyzdvihnúť priestor ich umiestnenia na vyšší level, čo sa týka štýlu a vizuálneho pôsobenia. Kým inštalácie zo skla sú naozaj veľmi pekné a elegantne pôsobia, zároveň sú však aj mimoriadne nebezpečné. Riziko nebezpečenstva je vysoké hlavne v prípade ich prasknutia, rozbitia alebo zlého namontovania, kedy sa môže sklo ľahko uvoľniť. Rozbité črepiny a väčšie i menšie kúsky skla potom môžu pri neopatrnom zaobchádzaní a upratovaní vzniknutej škody spôsobiť veľmi nepekné zranenia. O to horšia je takáto situácia vtedy, keď máte v domácnosti malé zvedavé deti, ktoré všetko obľubujú objaviť svojimi rukami. Dôležitosť ochrany zdravia a bezpečnosti by sa mala zakaždým počas montáže zabezpečiť ako prvá. Najdôležitejšie je teda poriadne upevniť sklo za pomoci dôkladných a bezpečných montážnych profilov, prípadne i s ďalšími montážnymi doplnkami.

rozbité sklo

Ako tip na kvalitný montážny profil, ktorý predstavuje dokonalú voľbu je napríklad model montážneho profilu DRM38 SET NA LMmont. Tento montážny model je vlastne zvierací profil, ktorého úlohou je bezpečné držanie a tesnenie skla. V montážnom sete viete po zakúpení následne nájsť samotný profil, dva kryty, tesnenie pre sklo a montážne skrutky s maticami.

sklenená inštalácia

Hlavný montážny profil má hrúbku 3000 mm, pričom hrúbku skla, ktoré bude v ňom upevnené si môžete vybrať spomedzi rozmermi 8, 10 alebo 12 mm. Z rady tohto modelu je možné rovnako vyberať aj iné možnosti jeho vyhotovenia, ktorých výber šírky základného profilu a skla zostáva síce rovnaký, ale pri povrchu máte na výber viac možností. DRM38 SET NA má povrchovú úpravu strieborný elox, avšak iné modelové rady je možné zohnať aj s povrchom ako napríklad elox matný, alinox alebo surový či matný hliník. Všetky druhy povrchovej úpravy majú však podobne ako sklo veľmi jednoduché možnosti čistenia, dobré hygienické vlastnosti a nekomplikovanú údržbu.