Ste dobrodruh a hľadáte niečo, čo vás konečne prestane nudiť? Ak chcete zorganizovať skupinovú exkurziu po Európe, prípade sa chcete vydať sám, čaká tu na vás list s odporúčaním tých najmrazivejších miest na našej planéte. Pamätajte: „Vstup na vlastné riziko!“

les

  • Les Hoia Baciu, Cluj-Napoca, Rumunsko

Tento les vám na prvý pohľad môže prísť ako každý iný. Ak sa s ním oboznámite bližšie môže vami zatriasť. Prvotné aktivity tu prevádzajú najmä lovci duchov, rovnako ako pozorovatelia UFO, ktorý tvrdia, že v 20. storočí tu jedno pristálo. Ľudia tu pociťujú najmä úzkosť a nevoľnosti. Popisujú ho ako bránu do inej dimenzie. Taktiež opisujú zlyhanie GPS a iných podobných zariadení. Podľa toho sa môže odvíjať aj jeho druhotný názov- Bermudsky trojuholník Transylvánie.

  • Chalúpka Ancient Ram Inn, Wotton-Under-Edge, Anglicko 

Asi sa to nezdá, ale táto milá chalúpka už prinútila viacerých hostí utiecť. Dokonca aj cez okno. Miesto má byť posadnuté asi 20 prízrakmi, ktoré strašia všetkých hostí stále dokola. Pre pridanie dôvodu, celá stavba bola dostavaná v 12. storočí. Na jej mieste sa nachádzalo stredoveké pohrebisko. Verí sa, že sa na ňom diali obety detí samému diablovi. Strašiť vás môže prísť mladé dievča menom Rosie. Miesto vyvoláva prítomnosť negatívnej energie, počuť sú tu podľa návštevníkov kriky malých detí.
 

  • Prekliata fara, Borggvattnet, Švédsko

Pravdepodobne ide o miesto s najvyšším počtom duchov v celom svete. Táto fara je totiž posadnutá duchmi už od roku 1876. Približne z polovice 20. storočia pochádza prvý záznam o ich aktivite, odvtedy ich bolo stále viac. Najčastejšie ľudia zaznamenávajú kroky, kolísajúce sa kreslá a dokonca samovoľný pohyb predmetov počas noci. Určite si zaslúži svoje zaradenie medzi najstrašidelnejšie hotely v Európe.
 
zámek

  • Dargavs, Rusko

Svojím vzhľadom vám možno pripomenie menšiu dedinku. Toto pohrebisko však skrýva omnoho viac. Týči sa na severnej strane Kaukazu. Každý z hrobov je dutý a vo vnútri sa nachádzajú kostry. Historici predpokladajú, že sa blízkym mestom prehnal mor. Mnoho ľudí vtedy umrelo a tak pozostalí ostali iba v týchto kryptách a čakali na svoju smrť, pretože neostal už nikto, kto by ich pochoval. Inak sa táto lokalita nazýva aj Mesto mŕtvych.
 

  • Hrad Houska, Česká republika

Aj naši susedia sa môžu pochváliť jedným z najobávanejších miest v našom svete. Podľa legendy práve tu bola kedysi veľká prepadlina, ktorá mala byť brána do pekla. Keďže sa jej chceli obyvatelia zbaviť, postavili práve tento hrad. Počas 2. svetovej vojny bolo toto miesto obsadené nacistami. Po jej skončení sa tu našli ich mŕtve telá. O tomto mieste koluje mnoho povier, dokonca jedna odkazuje na temného démona, ktorý ušiel z jamy von.
Dúfame, že sa vám náš výber zapáčil a inšpiroval vás k cestovaniu. Voľné dni si môžete vyplniť aj takouto originálnou cestou.