O tom Vás presvedčíme s našimi inšpiráciami, ako sa dá zväčšiť a zároveň zútulniť každý kúsok v byte alebo dome. Dokonca aj v kuchyni. Tá je jedným z miest, kde sa každý deň stretáva celá rodina, či už pri spoločných raňajkách alebo rodinných večeriach , kde spolu trávime čas a rozprávame si zážitky z práce či školy. Preto by mala byť  miestom, kde sa budeme cítiť komfortne a zároveň bude aj praktickým miestom pre varenie alebo len obyčajné posedávanie pri káve.malá kuchyňa.jpg
Vyskúšajte nádych vidieka zakomponovať aj do nábytku či kuchynského zariadenia. Biela farba v kuchyni nič nepokazí, najmä ak ju zladíte s drevenými doplnkami napríklad v podobe pracovnej dosky alebo otvorených políc. Samostatný vidiecký štýl môžete podčiarknuť aj odhalenou stenou s tehlami.
V prípade ak je Vaša kuchyňa naozaj minimalisticky úzka, vhodným riešením pre Vás bude využiť celý priestor a potiahnuť tak pracovnú dosku do tvaru „U“  pozdĺž oboch stien. Výhodou je maximálne využitie priestoru v podobe skriniek alebo odkladacieho priestoru.
Čo sa týka farieb, skúste kombinovať a používať aj tmavé odtiene. Nebojte sa, že bude kuchyňa opticky ešte menšia. Tmavé farby napríklad stien, sa dajú skvele kombinovať zase s bledými spotrebičmi alebo závesnými skrinkami. Celkový dojem oživíte výrazným lustrom alebo lampami, ktoré zosvetlia priestor.
Ak sa rozhodnete čisto len pre bielu farbu , kuchyňu oživíte rustikálnymi doplnkami vo forme mosadzných úchytiek na kuchynskej linke, či starodávnou luxusnou vodovodnou batériou.
Vysoké steny zase môžete oživiť rôznymi tapetami s motívmi alebo citátmi, ktoré na prvý pohľad zaujmú a strhnú na seba pozornosť.
Malý priestor, kde sa nedá počítať s veľkým kuchynským stolom, nám prakticky nahradí pult, ktorý môže byť vo vyššej polohe s vysokými barovými stoličkami. V modernej kuchyni sa s nimi stretáme často, dokonca sa objavuje častejšie ako jedálenský stôl a stoličky.kuchynská linka.jpg
Ak patríte medzi tých, ktorí radi sadia a pestujú bylinky a rôzne rastlinky, viete nimi oživiť celkový dojem. Kuchyňu tak osviežite príjemnou zelenou farbou a dodá jej celkovú harmóniu.
Tipov na to, ako využiť každý jeden centimeter kuchyne je naozaj mnoho, záleží len od Vášho vkusu a štýlu, v akom kuchyňu povediete. Najdôležitejšie však zostáva, aby sa v nej celá rodina cítila príjemne a pohodlne.