Pokiaľ chcete schudnúť už nejaký ten čas, určite ste počuli o rôznych diétach, prípravkoch na chudnutie a o rôznych iných rozprávkach, ktorými nás kŕmia médiá. Ja vám chcem ukázať, že cesta k schudnutiu je možno iná než by ste si mysleli.

jogginh

  1. Je to beh na dlhé trate.  Pokiaľchcete schudnúť dva týždne pred letnou dovolenkou, tak na to zabudnite. Ak máte miernu nadváhu, potrvá vám to mesiac až dva, no ak máte tých kíl navyše viac môže to trvať pol roka, rok až roky. Čiže dopredu sa rozhodnite, či do toho idete a či do toho idete naozaj.
  2. Sebazaprenie.Toto je jedna z najťažších častí chudnutia. Doma je oslava, všade máte koláče, sladené malinovky, chlebíčky a pod. A vy zvádzate boj so samým sebou, dať si či nie? A po jednom ,,zhrešení´´ ich napokon nasleduje pár ďalších, až napokon zistíte, že ste zjedli celú misu a vypili pol fľaše minerálky. Preto treba trénovať sebazaprenia a ísť do toho postupne  a premyslieť si to.
  3. Podpora ostatných. Bez nej to asi nejde. Doma sa snažíte jesť zeleninový šalát a váš partner sa zatiaľ napcháva hranolčekmi. Vy stávate ráno o dve hodiny skôr aby ste si šli zabehať a on alebo ona zatiaľ sladko spí vo svojej posteli. Preto ak sa vydáte na túto cestu, poraďte sa najskôr so svojimi blízkymi a snažte sa ich presvedčiť aby vám s tím pomohli, prinajhoršom aby vám to tak nesťažovali.

Myslím, že toto sú základné body, ktoré by ste mali vedieť pred tým než sa dáte na cestu chudnutia. Lenže je tu ešte jedna. Musíte zmeniť váš život. Ak si myslíte, že pár mesiacov sa budete zdravo stravovať , schudnete pár kíl a potom sa vrátite do starých koľají a váha sa vám už dokonca života nezmení, sklamem vás ale takto to nie je. Musíte zmeniť svoj život. Musíte zdravé stravovanie, šport, pohyb zaradiť do svojho každodenného života. A to pri najlepšom až do konca života. Možno si vravíte že pre tých pár kíl to nestojí, no tak to vôbec nie je. Zdravý životný štýl toho prináša oveľa viac.

  • Energia–  budete mať oveľa viac energia než predtým. Už nebudete tí večne ospalí alebo unavení, ale stanú sa z vás ľudia večne nabitý energiou, ktorých len tak niečo nezaskočí.
  • Kondícia – budete mať oveľa lepšiu kondíciu. Namiesto stiesneného výťahu, budete používať schody a namiesto toho zadychčaného starca z vás bude mladík plný energie, pre ktorého to nič nebolo.
  • Nálada– a to najlepšie nakoniec, Vy sami sa začnete cítiť lepšie. Nebudete sa hanbiť vyjsť medzi ľudí, budete sa cítiť sebavedomo a budete vždy pozitívne naladený.

posilování
Držím vám palce pri plnení vašich cieľov a snov a dúfam, že budete mať zo seba už onedlho skvelý pocit z dobre vykonanej práce.