Žijete so svojim partnerom už nejaký ten piatok a spoločne ste už začali uvažovať nad tým, kam sa váš spoločný život bude ďalej uberať? Dokonca ste zatúžili po malom dieťatku, no máte pocit, že neviete, či ste na to už pripravení? Neviete si zodpovedať otázku – kedy je vhodný čas na to mať dieťatko?

rodina

Podľa môjho názoru vhodný čas na toto rozhodnutie neexistuje, vzhľadom k tomu, že každá z nás je iná, výnimočná. Každá z nás cíti veci inak, zatúži po dieťati v iný čas, skrátka je to až príliš individuálne. Avšak, ešte predtým, ako sa rozhodnete mať dieťa, je veľmi dôležité zvážiť si určité veci. V prvom rade je veľmi podstatné všetko to dôkladne prebrať s vašim partnerom, keďže dieťa nie je záležitosť dvoch dní, ani týždňa, či mesiaca. Mali by ste to chcieť obaja, pretože jedine tak sa dá docieliť to, že vaše dieťa bude žiť v rodine, ktorá mu dá všetko, čo potrebuje.

Taktiež by ste si mali zvážiť, či máte kde byť, dostatok financií, aby bolo vaše bábätko zabezpečené. Nemá význam priviesť na svet dieťa do situácie, kedy nie je doriešené napríklad bývanie. Bolo by to nezodpovedné a pre dieťa nevhodné. Malý drobec by totiž mal mať všetko, čo v živote potrebuje, preto by ste sa s vašim partnerom mali na dieťa poriadne pripraviť. Ako sa hovorí, nie je ťažké bábätko splodiť. Ťažoba na vás dosadne až vtedy, keď zistíte, že ste sa do takejto situácie vrhli bezhlavo. Preto je dôležitá komunikácia vo vzťahu. Dôkladne si premyslite, či dokážete malému dieťaťu dať všetko, čo potrebuje.

narození

Zhodnoťte si, či je vo vašich silách dať mu všetko to podstatné, aby mohlo žiť a vyrastať v tých najlepších podmienkach, aké mu môžete dať.  Avšak, samozrejme, že nejde iba o materiálne veci. Vaše dieťa potrebuje cítiť predovšetkým lásku vás aj vášho partnera. Potrebuje byť  obklopené ľuďmi, ktorí z neho spravia toho najlepšieho človeka, akým len dokáže byť. Každá matka, aj otec by mali milovať svoje dieťa viac ako čokoľvek na svete. Život toho malého človiečika máte v rukách len vy a iba vy môžete ovplyvniť to, do akého prostredia sa narodí, kto z neho vyrastie. Zabojujte, aby ste aj vy jedného dňa mohli  hrdo prehlásiť – toto je môj syn alebo toto je moja dcéra. Aby ste na svoje deti jedného dňa mohli byť právom pyšní.