Prejsť sa vo Vysokých Tatrách okolo Štrbského plesa je snáď povinná jazda pre každého turistu, ktorý navštívi naše národné veľhory. Inak tomu nie je ani pri návšteve s malými deťmi. Či už cestu absolvujú v kočíku alebo po svojich. Keď už sú vo veku, že behajú, tak ich nechajte objavovať okolie plesa po vlastných nôžkach, hoc to potrvá dlhšie. Tiež sa na móle poobzerajte po kačičkách, či rybičkách, vyšantite sa na miestnom detskom ihrisku a pokochajte sa pohľadom na majestátne hory (posledné menované najmä rodičia).Skalnaté pleso pod Lomnickým štítom.jpg
Ďalšou klasickou túrou je túra na Popradské pleso. Od zastávky tatranských elektrických železníc vedie k plesu asfaltová cesta, preto je vyhľadávaná práve rodičmi s kočíkmi. Nie je to však jediná možnosť. Kto preferuje kamenné chodníky a nepotrebuje kočík, ten sa môže vydať tiež trasou zo Štrbského plesa. Prípadne každú cestu absolvovať inou trasou pre pestrosť túry.
Pre deti je tiež zážitok povoziť sa na tatranských električkách. Môžete sa tiež vyviesť pozemnou lanovkou na Hrebienok. Tu však s kočíkom vyjdete len hornú trasu k Rainerovej chate, avšak posledných približne 300 metrov k chate je cesta po kameňoch. A tak sa buď len pokocháte po Hrebienku alebo necháte kočík na ubytovaní a odnesiete dieťa v nosiči. V nosiči si môžete pozrieť snáď najväčšiu pýchu Hrebienku – Vodopády Studeného potoka, ktoré ohromia i malé deti. Deti vo všeobecnosti fascinuje voda. Určite však bude každý súhlasiť, že práve pri všetkých týchto vodných turistických atrakciách je potrebné dávať obzvlášť pozor na deťúrence, aby pre ich veľkú zvedavosť nespadli do vody.Štrbské pleso.jpg
Taktiež je veľkým zážitkom pre deti cesta kabínkovou lanovkou na Skalnaté pleso. Kto si trúfa na výstup s dieťaťom v nosiči, ten si môže cestu vyšliapať po Tatranskej magistrále práve zo spomínaného Hrebienku. Trasa je veľmi pekná, bohatá na výhľady a pri vašej púti za cieľom máte možnosť vidieť Obrovský vodopádZamkovského chatu. Hore na vás čaká krásny pohľad, či už dolu do doliny alebo hore na Lomnický štít. Poprechádzajte sa tiež po turistickom chodníku okolo Skalnatého plesa a vyšantite sa s deťmi v Svištej dedinke s drevenými sochami, ihriskom a preliezkami.
Ak je vaša ratolesť už vo veku, že menšie túry spolu s vašou pomocou prejde po vlastných, tak bude lepšie, keď si vyhradíte o trochu viac času ako je bežný čas pre danú trasu. S deťmi však vo všeobecnosti platí, že trvá všetko dlhšie. Ste však na dovolenke, nemáte sa kam ponáhľať. Preto radšej dbajte na to, aby ste ráno vyrazili skôr. Malé deti i tak ráno dlho nevyspávajú. Okolo obeda a poobedia Vás môže zaskočiť nielen horúce slnko, ale i väčšia pravdepodobnosť výskytu búrok. Samozrejmosť je vopred sledovať počasie, ale poveternostné podmienky sa vedia na horách zmeniť behom chvíľky. A hoc sa nejaké veľké túry nedajú robiť s deťmi, mať so sebou zbalené pršiplášte nie je nikdy na škodu – nezaberú veľa miesta.