Ale práve dovolenka strávená na horách niekomu dodá najviac síl do ďalšieho pokračovania. Najmä u nás na Slovensku máme možnosť navštevovať prekrásne Tatry, ktoré ponúkajú možnosti pre malých aj veľkých, zdatných aj začiatočníkov. Ale čo takto zbaliť turistický ruksak a vycestovať za prírodou do neďalekého Rakúska?

alpy
 
Cesta                                      Z Bratislavy do Viedne to je autom na skok. Kúsok za Viedňou sa nachádzajú už začiatky Álp, v ktorých sa týčia vysoké štíty. Lukratívnou oblasťou je však Kaprun. Neďaleko od Salzburgu je vychýrené mesto Zell am See. Zo Slovenska autom ste tam za 5 hodín. Dobre spoje však máte aj vlakom. S dvoma prestupmi sa dopravíte až k jazeru v meste. Po Kaprune je zabezpečená autobusová doprava, takže svoje auto môžete nechať pokojne doma.
 
Ubytovanie                             V meste sa nachádza veľké množstvo malých penziónov. Ak si v cudzom jazyku neveríte, dajte prednosť slovenským či českým ubytovaniam. Keď hľadáte ubytovanie, je dobré, keď ponúkajú možnosť rakúskej letnej karty ”sommerkarte”, vďaka ktorej budete mat voľný, alebo zvýhodnený vstup na väčšinu lanoviek a atrakcií v okoli.

hory
 
Kitzsteinhorn                          Ak túto oblasť navštívite len na pár dni, rozhodne by ste nemali obísť jeden z najvyšších vrcholov Kirtzsteinhorn. Lanovkou sa pohodlne vyveziete takmer na vrchol. Aj v letných mesiacoch je možnosť sánkovania, alebo vylihovania na lehátkach. Na širokej vyhliadkovej plošine, na ktorú sa dostanete okrem lanovky aj pešo cez vybudovanú jaskyňu, sa vám naskytne prekrásny výhľad na celé okolie. Ďalším lákadlom sú vodné nádrže, ku ktorým sa dostanete autobusovou dopravou, keďže sú schované hlboko v horách. S letnou zľavovou kartou by ste určite nemali obísť miestne jazero, kde máte vstup na pláž zadarmo. Po celom dni v prírode si v chladnejších dňoch určite prídete na svoje v Kaprunských kúpeľoch, ktoré patria medzi najväčšie v okolí.