Čo je africké čierne mydlo? Africké čierne mydlo (tiež nazývané africké mydlo alebo čierne mydlo) je najnovším produktom starostlivosti o pleť, ktorý dosahuje stav „svätého grálu“.  A to z prostého dôvodu!
Univerzálny prístup k bezchybnej pokožke? A na rozdiel od syntetických mydiel, ktoré nájdete v lekárni, autentické čierne mydlo sa vyrába v Afrike ručne z rastlinných surovín. Každý nákup v rámci spravodlivého obchodu podporuje udržateľnú výrobu a v niektorých prípadoch priamo prospieva spoločenstvám v núdzi. Stále nie ste presvedčení? Čítajte ďalej a získajte viac informácií o tomto obľúbenom kulte a o tom, ako ho pridať do svojej rutiny.mýdlo.jpg
Vďaka antibakteriálnym látkam je africké čierne mydlo vynikajúcou alternatívou k chemicky čisteným čistiacim prostriedkom. V skutočnosti môže skutočne odstrániť viac baktérií ako chemické čistiace prostriedky. Napriek svojej sile je čierne mydlo dostatočne jemné na použitie na vašej tvári, rukách a tele.
Je to bezpečné pre všetky typy pleti. Ak máte suchú alebo citlivú pokožku, viete, že vonné mydlá a pleťové vody sú niekedy problémom. Africké čierne mydlo je prirodzene bez vôní – stačí sa uistiť, že vami vybraný produkt je označený ako „bez vône“. Ľudia s mastnou alebo kombinovanou pokožkou si ho môžu dopriať tiež! Čierne mydlo môže pomôcť vyrovnať produkciu mazu vašej pokožky bez toho, aby sa z nej odstránili potrebné oleje alebo aby sa do pokožky pridal prebytočný maz.
Hydratuje. Biele maslo je kľúčovou zložkou čierneho mydla. Zatiaľ čo bambucké bôby môžu pomôcť zmierniť svrbenie a upokojiť suchú pokožku, kakao a kokosový olej zvyšujú vlhkosť. Ak máte kombinovanú pokožku, nebude vaša pokožka mastná. Tým je výber správneho mydla oveľa jednoduchší. Bambucké bôby môžu pridať vlhkosť, ale kokosový olej môže pomôcť zabrániť činnosti nadmerne aktívnym olejovým žľazám.marseille mýdlo.jpg
Pomáha upokojiť podráždenie. Africké čierne mydlo môže tiež upokojiť svrbenie a podráždenie spôsobené ekzémom, kontaktnou dermatitídou a kožnými alergiami. Môže dokonca pomôcť odstrániť vyrážky súvisiace s ekzémom a psoriázou. Ak chcete maximalizovať tieto výhody, nájdite mydlo s pridanou ovsenou kašou.